אודות חוות הדגים אקווה גן

עיסוק כללי :

חוות גידול דגי נוי ליצוא ומכירה בארץ.
- אקווריומים.
- בריכות נוי לדגים וצמחים.
- דגי נוי של מים מתוקים.
- דגי נוי של מים מלוחים.
- צמחי מים לבריכות ואקווריומים.
- מערכות סינון ושיפור מים.
- דגי מאכל חיים.

-יעוץ ופיקוח לאדריכלי נוף וגן בנושא בריכות נוי פרטיות וציבוריות.

תולדות אקווה-גן :אקווה-גן נוסדה בשנת 1972 בחנות קטנה לממכר בע"ח בשכונה בצפון ת"א. מהר מאוד התברר לנו שאנו בנויים לפתיחת עסק שהוא הרבה יותר גדול ומקצועי, וכך עברנו לחנות גדולה יותר במרכז העיר, וכן, פתחנו מפעל ליצור אקווריומים בכל המידות ולכל מטרה, ובנוסף התמחינו בהקמה של בריכות נוי לדגים וצמחים בבתים פרטיים, בתי מלון ועוד.
במשך השנים הוסיף העסק לגדול ולהתרחב, ולכן נאלצנו מדי פעם להעביר את העסק למיקומים חדשים, עד שבשנת 1992 עבר העסק למיקומו הנוכחי בכפר- רות. עם מעברנו לכפר- רות, התאפשר לנו לפתוח בית גידול לדגי-נוי ליצוא, והתמקדנו בגידול דגי הסקלר (דג המלאך), ומעט אוסקרים . בשנת 1998 פתחנו גם מחלקה חדשה לדגי מאכל בשיטה ייחודית שבה מוחזקים הדגים חיים במיכלי נירוסטה בגובה העיניים, שבהם אנו משווקים את כל דגי המאכל שמגדלים בארץ, במים מתוקים או מלוחים. אקווה-גן עובדת במשך חמישה ימים בשבוע, ונותנת פתרונות לכל הקשור במערכות מים פתוחות או סגורות, להחזקת דגים חיים ברמה הגבוהה ביותר.


אקווריומים :
אקווה-גן היא יצרנית האקווריומים הוותיקה ביותר בישראל, המייצרת אקווריומים בכל המידות והנפחים מ - 10 עד - 10,000 ליטרים ויותר. כמו כן אנו מייצרים אקווריומים למים מלוחים בגדלים ורמות מחירים שונות - מאקווריום המיועד לדגים קטנים, עד לאקווריום ריף, ואקווריומים להחזקת כרישים. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו את כל הציוד הנלווה לאקווריום, מהפשוט ביותר, עד למקצועי והמוביל בעולם, לאקווריומים של מים מתוקים או מלוחים. אנחנו בונים מערכות פילטרים "רטוב-יבש" סאמפ מיוחדים למים מלוחים, וגם מערכות U.V לעיקור המים מתוצרת עצמית. ניתן גם להשיג אצלנו מערכות קירור, המיועדות להחזקת חסרי-חוליות ימיים.

בריכות נוי לדגים וצמחים :


אקווה גן בונה ומתכננת בריכות נוי לדגים וצמחים בבתי מלון בתים פרטיים ומוסדות ציבור וחינוך מזה כ 28 שנה עיקר התמחותנו בהתאמת הבריכה לתנאים הקשים השוררים בארצנו כמו תנאי חום גבוהים וקרינה חזקה במיוחד. לכן פיתחנו פילטר ביולוגי המותאם לנפח של כל בריכה, כך שברוב המקרים המים צלולים ברמת מי שתייה, ורק במקרים קשים במיוחד אנו מוסיפים מערכת U.V המשמשת לעיקור האצות שבמים. אנו מיצרים בריכות מבטון, יריעות P.V.C ובריכות מוכנות המיובאות מחו"ל, וכן בריכות משופעות ליצירת גדה המאפשרת שתילת צמחי מים. וכן בריכות המשולבות דגי קוי וצמחי מים.

פילטרים ביולוגים לבריכות נוי :


כפי שנאמר, אנחנו מיצרים פילטרים ביולוגים לבריכות נוי בכל הגדלים. הפילטר עצמו הוא מיכל פלסטי או בטון, המכיל בתוכו מצע בקטריאלי, ועל ידי העברת המים בשיטה מיוחדת דרך המצע, מפרקות הבקטריות שבו את חומרי הפסולת שבמים. המים המתקבלים בשיטת סינון זו הנם ברמה של מי-שתייה. בעקבות פעילות הבקטריות, יורדת כמות האצות המקרוסקופיות (אלו האצות המעכירות את המים וצובעות אותם בירוק) והמים הופכים צלולים. במקרים בהם הבריכה מקבלת כמות גדולה מאוד של קרינה, אנו מוסיפים לפילטר הביולוגי גם מערכת סינון V.U שעוזרת לשמור על צלילות המים. פיתוח פילטר זה הוא תוצאה של שנות ניסיוננו בעבודה בשטח, והוא מותאם לתנאים הקשים של הארץ (טמפרטורה ורמות קרינה גבוהות). עוד נקודה שעליה ניתן הדגש הוא נוחות השימוש בפילטר - את הפילטרים שאנו מיצרים כמעט ואין צורך לנקות ובמקרים הבודדים שיש צורך בניקוי, הפילטר בנוי בצורה מיוחדת כך שאין צורך לפרק את הפילטר בכדי לנקותו, ופעולת הניקוי היא פשוטה וקלה.(שטיפה לאחור) כמו כן, יתרון נוסף לפילטר הביולוגי הוא שאין צורך להחליף את מצע הסינון אף פעם.

דגי נוי של מים מתוקים :


ניתן למצוא אצלנו מבחר ענק של דגי מים מתוקים, מדגי הזהב הפשוטים ביותר, ועד לדגי הדיסקוס היקרים.
מחלקת הדגים הטרופיים מוצגת בכ - 100 אקווריומים, ומחלקת דגי המים הקרים מכילה כ - 60 קוב מים לתצוגת הדגים. רוב הדגים הטרופים, כ- 80%, הם דגים המיובאים מחו"ל, היתר מגידול בארץ, כשחלקו על ידנו. כמו כן ניתן לבצע אצלנו הזמנה אישית של דגים נדירים ומיוחדים שלא ניתן להשיגם באופן רגיל.

דגי נוי של מים מלוחים :


מחלקה קטנה של אקווריומים להסגר דגים של מים מלוחים לפני העברתם ללקוח שבנינו לו אקווריום ימי.

דגי מאכל גידול ומכירה:


המחלקה האחרונה שנוספה לעסקנו היא מחלקת דגי המאכל. בזכות הידע הרב שיש ברשותנו בהחזקת דגים וגידולם פתחנו את מחלקת דגי המאכל כאשר הדגים מוחזקים חיים בתוך מיכלי נירוסטה שבהם מותקנים חלונות זכוכית בכדי שהלקוחות יכלו לראות את הדגים ביתר קלות. הלקוח בוחר את הדג שברצונו לקנות, והוא מקבל את הדג כאשר הוא מנוקה וחתוך לפי בקשת הלקוח. כל הדגים שברשותנו עוברים בדיקות וטרינריות והם מוחזקים במכלים בעלי מערכות למחזור וטיהור המים, כך שנשמרת רמת הבריאות הגבוהה של הדגים. אנו מחזיקים דגים של מים מתוקים ומלוחים: קרפיונים, מושטים (אמנונים), אדמוניות (מושט אדום), פורל, בורי, בס, דנים ועוד… לנוחיות הלקוחות הקמנו גם פינת ישיבה מסודרת, כך שהלקוח יכול לחכות בנוחות עד שההזמנה שלו תהייה מוכנה, ובינתיים הלקוח יכול לשתות כוס קפה…